
O ADR
Transport ADR to wymagający profesjonalnego podejścia oraz specjalistycznego wyposażenia wycinek szerokiego zagadnienia, jakim jest transport międzynarodowy. Wymaga on od każdego przewoźnika, który ma w planach przewozy materiałów niebezpiecznych odpowiedniego przygotowania taboru oraz przeszkolonych pracowników zarówno kierowców, jak i obsługi przeładunkowej i magazynowej. Pracownicy naszej firmy posiadają odpowiednią wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w transporcie tego typu towarów. Doświadczenie zdobyte w transporcie ADR w rejon Bałkanów i Turcji jest bardzo cenne z racji trudnego terenu w którym przyszło się mierzyć kierowcom.

Gdzie, kiedy i dlaczego?
Zasady drogowego transportu materiałów niebezpiecznych popularnie zwanego transportem ADR zostały opracowane przez kraje europejskie w 1957 roku. Dokument podpisany w Genewie, znany jest jako Międzynarodowa Konwencja ADR, która w sposób formalny ustanowia szczegółowe zasady i przepisy prawne dotyczące wykonywania przewozów drogowych towarów niebezpiecznych mogących stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego, ludzi i zwierząt, w ruchu kołowym pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Europejski Komitet Transportu Wewnętrznego aktualizuje i nowelizuje zapisy konwencji dostosowując je do bieżącej sytuacji w cyklach dwuletnich w latach nieparzystych.

ADR a My
Nasza firma oferuje bezpieczny i pewny transport ADR wszelkich towarów niebezpiecznych z wyłączeniem materiałów grup 1 i 7. Oferujemy możliwość transportu w kontrolowanych warunkach termicznych, analizę dokumentacji przewozowej pod kątem zgodności z przepisami, analizę trasy pod kątem lokalnych przepisów i ograniczeń w transporcie np. promy, mosty, przeprawy. Kadra kierowców i spedytorów posiada odpowiednie przeszkolenie i świadectwa wymagane w pracy z towarami ADR. Wraz z naszymi partnerami zapewniamy dedykowane magazyny do składowania towarów w transporcie ADR.
Zrzeszone kraje
Do konwencji ADR przystąpiły między innymi takie kraje jak: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy. Pełna lista krajów dostępna pod linkiem: KONWENCJA ADR – lista krajów zrzeszonych.
